ראשית חשוב לומר שלא מומלץ לנקות את השטיח ע״י חומרים כימיים כי הם עלולים לפגוע בשומן הטבעי של הצמר, המרקם וצבעי השטיח.

כמו כן, מומלץ שלא להכניס למכונת כביסה כדי לא לפגוע בצמר וגם בגלל הבטנה שעשויה כותנה ועלולה להתכווץ.

כדי לשמור על איכותו ויופיו של השטיח לאורך זמן, מומלץ לבצע מס’ פעולות:  

✅ ניעור/שאיבה - יש להפוך את השטיח ולנער אותו קלות ולאחר מכן לשאוב באמצעות שואב  אבק רגיל, לפחות אחת לשבועיים! רצוי להימנע משאיבה של קצוות השטיח על מנת לא לתלוש את הפרנזים.
✅ רצוי לפחות אחת לשנה וחצי למסור את השטיח לניקוי מקצועי. 

    

  מעוניינים בניקוי מקצועי? נשמח לעזור.

  יש לנו שת"פ הדוק עם חברה מהגדולות והמקצועיות ביותר בישראל. מדובר בניקוי מקצועי רטוב ומיוחד (הרבה יותר יעיל ויסודי מניקוי יבש). אנו סיכמנו על מחיר מיוחד עבור לקוחותינו בעלות של 100 ש"ח/מ"ר.

   

  למסירת השטיח - קיימות שתי אפשרויות:

  אפשרות 1

  לשלוח מייל ל- info@carpetism.com עם שמכם, כתובת וטלפון ולציין שאתם מעוניינים בניקוי מקצועי. במידה ומעוניינים שאנו נאסוף מכם את השטיח ונחזיר אותו עם שליח, אין בעיה, העלות לכך היא 35 ש"ח/כיוון.

  אפשרות 2 

  להביא את השטיח אלינו לגלריה במושב רינתיה/ראש העין ואנו נדאג להעבירו לחב’ ניקוי השטיחים.

   כיצד מנקים כתמים?

    מרבית הכתמים ניתנים להסרה אם פועלים לטפל בהם באופן מיידי ע״י מספר פעולות:  

  1. שימוש בנייר סופג לספיגת הנוזל שנשפך, ניתן להשתמש במגבת או בסמרטוט (יבש ונקי)

  2. אין לשפשף את השטיח, הדבר יכול לגרום לגלישה של הכתם למימדים גדולים יותר.

  3. במקרים רבים, ניקוי עדין עם מגבון לח פותר את מרבית המקרים אם פועלים מהר מרגע האירוע. במידה והכתם רציני יותר, ניתן לנגב בעדינות עם מטלית ספוגה מים ולתת לקטע שניגבנו פשוט להתייבש. אם ניתן, רצוי להקציף מעט שמפו טקסטיל ומים ולנקות עם הקצף בלבד ע״י ניגוב עדין ולא בשטיפה, אלא אם מדובר בכתם שתן הזקוק לדילול קל של מים, פעולת הניקוי נעשית כלפי פנים הכתם ולא כלפי חוץ.

  4. במידה והכתם אינו יורד לאחר הניקוי, רצוי לפנות לחברת ניקיון מקצועית. בכל מקרה מומלץ שלא להכניס למכונת כביסה כדי לא לפגוע בצמר וגם בגלל הבטנה שעשויה כותנה ועלולה להתכווץ.

  נשירת שער/צמיחה (ידוע במינוח “גולגולים”): כל שטיח מנשיר נשירה טבעית בשנה הראשונה לחייו. כמו כן בחלק מהמקרים עלולים לצמוח כדורי צמר קטנים (“גולגולים”),זוהי תופעה ידועה בשטיחי צמר בעבודות יד, דבר אשר לרוב מעיד על טיב הצמר ושימוש ב 100% צמר אמיתי ללא תוספים. אנו ממליצים לשאוב את השטיח פעם בשבוע על מנת להפחית את נשירתו עד שהיא בסופו של דבר מפסיקה.