התקנת שטיחים מקיר לקיר

כך תעשו זאת נכון

 

שטיח מקיר לקיר מוסיף רכות לחדר, מונע חבלות מנפילות בבתים בהם מתרוצצים זאטוטים, משפיע על החלל מבחינה ויזואלית ואסתטית, והכיף הוא שקל להתקינו, ואם יש לכם זמן פנוי ומרץ, תוכלו לבצע התקנת השטיח בעצמכם. לפניכם מדריך קצר להתקנת שטיח מקיר לקיר במו ידיכם.

 

איזה שטיח לבחור

 

ראשית, התאימו את עובי השטיח לחדר בו ימוקם, שטיחים בחדרי ילדים ופינות אוכל יספגו מן הסתם לכלוכים שונים, ולכם מומלץ לבחור בשטיח לא עבה מדי, שקל יותר לנקותו. אם תרצו להופכו לרך יותר, ניתן להדביק על הרצפה שכבת ספוג, ועליו להדביק את השטיח. בנוגע לעיצובו של השטיח, אתם יכולים לבחור בין שטיח בעל עיצוב וצבעוניות המצהירים על עצמם, מוסיפים עניין, ומשפיעים על הסגנון העיצובי של החדר, ובין שטיח בעל צבע אחיד שיתמזג וישתלב בחדר בפשטות. שוטטו באינטרנט, ומצאו חנות שטיחים המחזיקה מגוון רחב של דגמי שטיחים מקיר לקיר הקולעים לטעמכם, משם הדרך לבחירת השטיח הנכון כבר תהיה קצרה.

רונה קינן פיש.jpg

סגנונות

 

קיים מגוון גדול של דגמי שטיחי קיר בסגנונות שונים, החל משטיחים קלאסיים בעלי גוון אחיד, עבור דרך שטיחים מודרניים בעיצובים מרהיבים, וכלה באריחי שטיחים בגדלים שונים, בכדי שלא תמצאו עצמכם טובעים בים האפשרויות, ערכו מחקר קטן מראש, בחרו את סגנון השטיח המתאים לכם, ורק אז צאו לסייר בחנויות שטיחים לבית בכדי לבחור את השטיח המושלם. כיוון ששטיח מקיר לקיר ילווה אתכם שנים ארוכות, כדאי להשקיע מחשבה בבחירה הנכונה.

 

ההתקנה

 

:בחרתם שטיח, קניתם אותו, וכעת אתם רוצים להתקינו - להלן ההוראות

 

:כלי עבודה נדרשים

סכין יפנית, שנרכשה בחנות מתמחה לכלי עבודה, (ולא בחנות לכלי כתיבה), מברשת למריחת הדבק, דבק מגע מיועד להדבקת שטיחים, שואב אבק.


הכנת המשטח – יש לוודא שהמשטח עליו אתם מתכוננים להדביק את השטיח ישר, נקי, ויבש.


חיתוך השטיח – פרסו את השטיח במשטח המיועד, ובעזרת הסכין היפנית חתכו את השאריות.


ספוג – אם רכשתם שטיח דק, וברצונכם להוסיף לו מגע רך, הדביקו על הרצפה ספוג, ועל הספוג הדביקו את השטיח. חתכו את הספוג למידה הרצויה, כפי שעשיתם עם השטיח, מרחו דבק על הרצפה ועל צידו התחתון של הספוג, המתינו על פי הוראות היצרן על גבי קופסת הדבק, ופרסו את הספוג. הקפידו לפורסו חלק, וליישרו מיידית לאחר הפריסה, כך שלא ייווצרו עיוותים.


הדבקת השטיח – פרסו את השטיח, קפלו אותו לאחור, מרחו דבק על צידו העליון של הספוג (או על הרצפה), ועל צידו התחתון של השטיח, המתינו על פי ההוראות, ופרסו את השטיח. הקפידו לישר ולפרוס את השטיח בצורה חלקה ללא עיוותים.
המתינו לייבוש מלא של הדבק לפני שאתם דורכים על השטיח, שאבו את השטיח, ובמידה ויש עליו כתמים, נקו אותם בעזרת תכשיר ניקוי שטיחים, לאחר שהדבק התייבש.


זהו, התקנתם בביתכם שטיח מקיר לקיר – תתחדשו.