תחזוקה נכונה של השטיחים בבית

כך תשמרו על שטיח עם מראה יפה ורענן

שטיח נאה בבית הוא אלמנט מרכזי בעיצוב החלל וביצירת הסגנון והאווירה בחדרים, וזאת מבלי שנגענו עוד בנוחות, בחמימות ובפינוק ששטיח מביא עמו לדיירי הבית ואורחיו. בכדי שהשטיח ישמור על מראהו ואיכותו למשך זמן רב, יש לטפל בו בהתאם. לפניכם כמה טיפים לתחזוקה נכונה וניקוי  שטיחים בביתכם.

מיקום

בכדי לשמור על השטיח לאורך שנים, קבעו את מיקומו בהתאם לסוג השטיח ולתנאים בחדר. לא כדאי לפרוש את השטיח במקום בו יהיה חשוף לשמש ישירה, שכן קרינת השמש תגרום לדהייה של הצבעים. כמו כן, למסדרונות, חדרי ילדים, משרדים הומים, ולכל מקום בו קיימת תנועה ערה של בני אדם, יתאימו שטיחים עמידים יותר, בעלי סיבים קצרים, שיהיו קלים יותר לניקוי, ולא יאבדו את צורתם.

צמר 40_2- אורלי קרצו.jpg

ניקיון ביתי

 

אבק - כל שטיח יש לשאוב אחת לשבוע לפחות, השאיבה תפנה אבק, לכלוכים, וכן חול וסיבים שהשטיח עצמו מייצר. שטיח שלא שואבים אותו לפחות פעם בשבוע יאבד את מראהו, יתמלא לכלוכים, ועלול גם לקבל ריח לא נעים. פעם בחודש חודשיים כדאי להפוך את השטיח, לתת לו לעמוד הפוך יום או יומיים, ואחר כך לשאוב אבק כשהשטיח הפוך, ומיד אחר כך לשאוב אבק כשהשטיח פרוש כרגיל.


כתמים - אם נוצר כתם על השטיח אל תרוצו מיד לשפשף אותו, שכן פעולה זו עשויה להחריף את הבעיה, במקום זאת, ספגו את הנוזל בעזרת מטלית  (להניח, לא לשפשף), ואם יש צורך, פזרו מעט סודה לשתייה,מלח, או טלק, לספיגה טובה יותר של הנוזל. אם לאחר הספיגה נותר סימן, שפשפו אותו עם מטלית לחה, לאחר שבדקתם בפינה נסתרת שהשטיח אינו מוריד צבע. שטיחים מצמר טבעי בעבודת יד, וכן שטיחי משי, עלולים להוריד צבע ואם זה המקרה של השטיח שלכם שלחו אותו לחברה מקצועית לניקוי שטיחים.
 

ניקיון מקצועי

 

שטיחים איכותיים בעבודת יד, כמו שטיחי יוטה, שטיח קילים, ושטיחי צמר, מומלץ לשלוח לחברה לניקוי שטיחים אחת לשנה, בחרו בחברה מקצועית ואמינה, שתדאג להחזיר אליכם את השטיח נקי ובמצב מעולה. לחברות ניקוי השטיחים ידע, ניסיון, ואמצעים לנקות כל סוג של שטיח בצורה בטוחה ויעילה.

 

שטיח לחיים

 

בקרפטיזם תמצאו מגוון מרשים של שטיחים איכותיים בעבודת יד ובעיצובים מרהיבים. השטיחים נארגים ממיטב חומרי הגלם, ובכדי לשמור עליהם, יש להקפיד על תחזוקה וניקיון מתאימים. לשם ניקיון מקצועי של השטיח תוכלו לבחור באחת האופציות:

לפנות בעצמכם לחברה מקצועית לניקוי שטיחים

לשלוח לנו מייל, ואנחנו נדאג לאסוף את השטיח לניקוי, ולהשיבו אליכם.

להביא את השטיח אלינו, לחנות ברינתיה, ואנחנו כבר נעביר את השטיח לחברת ניקוי שטיחים מומלצת.

אם אתם מעוניינים להבטיח לעצמכם מראש שהשטיח יטופל ויתוחזק בהתאם לנדרש, תוכלו לרכוש בקרפטיזם חבילת קרפטיזם קרינג 

המבטיחה לכם אחריות מלאה לשנתיים, ניקיון מקצועי של השטיח, ואפשרות לטרייד אין.