תחזוקה וניקיון

ראשית חשוב לומר שלא מומלץ לנקות את השטיח ע״י חומרים כימיים כי הם עלולים לפגוע בשומן הטבעי של הצמר, המרקם וצבעי השטיח.

כמו כן, מומלץ שלא להכניס למכונת כביסה כדי לא לפגוע בצמר וגם בגלל הבטנה שעשויה כותנה ועלולה להתכווץ.

כדי לשמור על איכותו ויופיו של השטיח לאורך זמן, מומלץ לבצע מס’ פעולות:  

  • ניעור/שאיבה - יש להפוך את השטיח ולנער אותו קלות ולאחר מכן לשאוב באמצעות שואב אבק רגיל, לפחות אחת לשבועיים! רצוי להימנע משאיבה של קצוות השטיח על מנת לא לתלוש את הפרנזים.

  • רצוי לפחות אחת לשנה למסור את השטיח לניקוי מקצועי.

  

מעוניינים בניקוי מקצועי? יש לכם 3 אפשרויות:

 

אפשרות 1

יכולים לרכוש את חבילת השירות שלנו Carpetism Caring. חבילה ייחודית בשוק המקנה לכם 3 דברים: אחריות מורחבת לשנתיים, ניקוי מקצועי, טרייד-אין (התחייבות לרכישת השטיח הישן במעמד רכישת שטיח חדש). כל הפרטים ומחיר החבילה כאן  

 

אפשרות 2

לשלוח מייל ל- info@carpetism.com עם שמכם, כתובת וטלפון ולציין שאתם מעוניינים בניקוי מקצועי. מחיר ניקוי מקצועי ומתאים עולה 90 ש"ח/מ"ר. בנוסף ישנה עלות איסוף והחזרה מביתכם באמצעות שליח ע"ס 80 ש"ח.

 

אפשרות 3 

להביא את השטיח אלינו לגלריה במושב רינתיה ואנו נדאג להעבירו לחב’ ניקוי השטיחים.

  

כיצד מנקים כתמים?

  

מרבית הכתמים ניתנים להסרה אם פועלים לטפל בהם באופן מיידי ע״י מספר פעולות:

  

  1. שימוש בנייר סופג לספיגת הנוזל שנשפך, ניתן להשתמש במגבת או בסמרטוט (יבש ונקי)

  2. אין לשפשף את השטיח, הדבר יכול לגרום לגלישה של הכתם למימדים גדולים יותר.

  3. במקרים רבים, ניקוי עדין עם מגבון לח פותר את מרבית המקרים אם פועלים מהר מרגע האירוע. במידה והכתם רציני יותר, ניתן לנגב בעדינות עם מטלית ספוגה מים ולתת לקטע שניגבנו פשוט להתייבש. אם ניתן, רצוי להקציף מעט שמפו טקסטיל ומים ולנקות עם הקצף בלבד ע״י ניגוב עדין ולא בשטיפה, אלא אם מדובר בכתם שתן הזקוק לדילול קל של מים, פעולת הניקוי נעשית כלפי פנים הכתם ולא כלפי חוץ.

  4. במידה והכתם אינו יורד לאחר הניקוי, רצוי לפנות לחברת ניקיון מקצועית. בכל מקרה מומלץ שלא להכניס למכונת כביסה כדי לא לפגוע בצמר וגם בגלל הבטנה שעשויה כותנה ועלולה להתכווץ.

נשירת שער/צמיחה (ידוע במינוח “גולגולים”): כל שטיח מנשיר נשירה טבעית בשנה הראשונה לחייו. כמו כן בחלק מהמקרים עלולים לצמוח כדורי צמר קטנים (“גולגולים”),זוהי תופעה ידועה בשטיחי צמר בעבודות יד, דבר אשר לרוב מעיד על טיב הצמר ושימוש ב 100% צמר אמיתי ללא תוספים. אנו ממליצים לשאוב את השטיח פעם בשבוע על מנת להפחית את נשירתו עד שהיא בסופו של דבר מפסיקה. 

מחיר ניקוי שטיחים | תחזוקה וניקיון