חמישה טיפים לשטיח מטופח ויפה

כך תשמרו על השטיח שלכם יפה מתוחזק ואסתטי


שטיח נאה ונוח מוסיף לכל חדר וסלון נוי והדר, חמימות ביתית, ונוחות מקסימאלית. לאחר שרכשתם שטיח נאה לבית, בין אם שטיח קילים איכותי, שטיח עגול ייחודי, או שטיח צמר מפנק במיוחד, תרצו בוודאי להבטיח שהשטיח ישמור על יופיו וייחודיותו לאורך שנים רבות. לפניכם חמישה טיפים שיעזרו לכם לשמור על השטיח שלכם מטופח ויפה.

 

טיפ ראשון- מיקום


מיקום נכון של השטיח יעזור לכם למנוע שחיקה מהירה של הסיבים, ויאפשר לשטיח להישמר נאה ונוח. התאימו את סוג השטיח למיקומו, זאת אומרת, במסדרונות ואזורים אחרים בהם קיימת תנועה ערה,  מומלץ למקם שטיח עמיד, בעל סיבים קצרים, בכדי להימנע משחיקת השטיח. כמו כן,  במקומות בהם יש סיכוי להצטברות פירורים, פרשו שטיח שקל לשאוב ממנו את הלכלוכים, רצוי בעל סיבים קצרים, ואילו בחדרי ילדים וחדרי שינה כדאי לפרוש שטיחים רכים ונעימים. 

בנוסף לכך, הימנעו מחשיפת השטיח לשמש ישירה, שתפגע בצבעיו, השתדלו שלא להניח על השטיח רהיטים כבדים, שיותירו סימנים על השטיח, והימנעו מגרירת חפצים ורהיטים על השטיח בכדי לא לפגוע בסיבים.

Carmine_&_Teal_9_HR.jpg

טיפ שני- אחסון

 

בקיץ הישראלי אין הכרח להשתמש בשטיחים, ולכן יש הנוהגים לאחסן את השטיחים במחסן או בוידעם בימי הקיץ. אם אתם מתכוונים לאחסן את השטיח בימי הקיץ, או נאלצים לאחסנו לתקופה ארוכה מסיבה אחרת, עשו זאת רק לאחר שתליתם את השטיח בשמש לייבוש והוצאת כל לחות שאולי נאגרה בו. לאחר הייבוש שאבו את האבק מן השטיח כשהוא פרוש, הפכו אותו ושאבו שנית. כשהשטיח הפוך, פזרו עליו גרגרי פלפל אנגלי להרחקת עש, גלגלו את השטיח, ואחסנו.

 

טיפ שלישי- רענון

 

שטיח שעומד באותו מקום לאורך זמן מבלי ששיניתם את כיוונו, עלול לפתח סימני שחיקה שיותירו סימנים מובהקים על השטיח, ויפגעו ביופיו. בין אם מדובר בשטיח קילים נאה בסלון, בשטיח עגול בפינת הקריאה, או בשטיח צמר בחדר השינה, מדי כמה שבועות, שנו את כיוון פריסת השטיח, למניעת שחיקת הסיבים בדרך שתותיר סימנים קבועים על השטיח.

 

 

טיפ רביעי- ניקיון מקצועי

 

כמו שאמרנו, את התחזוקה השוטפת היומיומית מומלץ לבצע בכוחות עצמכם, יחד עם זאת, אחת לשנה יש לפנות לחברות לניקוי שטיחים לביצוע ניקיון מקצועי של השטיח. חברות לניקוי שטיחים מחזיקות ציוד מקצועי שמאפשר להן לנקות את השטיח בצורה יסודית ובטוחה. ניקוי מקצועי של השטיח אחת לשנה יחזיר לו את זוהרו, וישמור עליו לאורך שנים.

 

טיפ חמישי- תחזוקה שוטפת

 

עם כל הכבוד למבצעי ניקיון מיוחדים, ולחברות לניקוי שטיחים, את העבודה החשובה ביותר – התחזוקה השוטפת של השטיח – תצטרכו לבצע בעצמכם. הקפידו לשאוב את השטיח לפחות פעם בשבוע, פעם בחודש הפכו את השטיח ושאבו אבק גם כשהוא הפוך. בנוסף, אחת לחודשיים שלושה הפכו את השטיח, השאירו אותו הפוך למשך כיומיים, ואז שאבו את האבק כשהשטיח הפוך, ושאבו שנית כשהוא עם פניו כלפי מעלה.

יש לכם שאלות? זקוקים לעזרה? מחפשים שטיח חדש ויפה? מוזמנים ליצור עימנו קשר באתר או
להתקשר לטלפון  077-9978355  וצוות החנות ישמח לעמוד לרשותכם